KDO JSEM?


Narodil jsem se v Mladé Boleslavi a kytara mě bavila už od dětství. První akordy jsem zkoušel na tátové staré kytaře, která vysela na zdi v chatě, kde jsme trávili každé léto.

Když mi bylo šest začal jsem chodit na lekce kytary, později hrál v různých  hudebních skupinách, ale naplno mě hraní pohltilo až když jsem objevil fingerpicking – fingerstyle a s ním kytaristy: Tommyho Emmanuella, Joa Robinsona, Scotta Oulletta, Adama Raffertyho, Norbiho Kovácse, Adama Morkuse a spoustu dalších. Všichni mě něčím zaujali, nebo motivovali a s některými jsem měl možnost si i zahrát...

 

Michal Šnajdr
 

Sledujte mé sociální profily

KONCERTY

 

MOJE SKLADBY

 

  • Procitnutí
  • Michal Šnajdr
  • _blank
  • ALL CATEGORIES
  • https://www.snajdr-guitar.com/wp-content/uploads/2023/03/procitnuti.mp3


  • Kavárna
  • Michal Šnajdr
  • _blank
  • ALL CATEGORIES
  • https://www.snajdr-guitar.com/wp-content/uploads/2023/03/kavarna.mp3


JAKÉ POUŽÍVÁM HUDEBNÍ NÁSTROJE?


Australská firma Maton založená v roce 1946 a sídlící ve městě Melbourne, je celosvětově oblíbena u vystupujících umělců pro své kvalitní materiály, precizní zpracování a mimořádně podařený, unikátní způsob snímání. Maton proslavil zejména australský kytarista Tommy Emmanuel. Na kytary Maton hrají také například Eric Johnson, Keith Urban, John Butler, Adam Rafferty, Michael Fix, Joe Robinson, a mnozí další.

MATON EBG808-TE TOMMY EMMANUEL Pro první kytaru od firmy Maton jsem si zajel do prodejny Thoman nedaleko Norinberku. Její zvuk mě nadchnul a baví mě dodnes svou čitelností.

Elektroakustická kytara, signature model - Tommy Emmanuel, tvar: orchestra, top: smrk Sitka (masiv), zadní deska + luby: javor Queensland (masiv), krk: javor Queensland, hmatník: pau ferro, elektronika: AP5 ¨

MATON EBG808C MICHAEL FIX Pokud jsem u TE vyzdvihl čitelnost tak Michael Fix vás okouzlí barevností tónu.

Elektroakustická kytara, signature model – Michael Fix, tvar: orchestra, top: smrk Sitka (masiv), zadní deska + luby: javor Queensland (masiv), krk: javor Queensland, hmatník: eben, elektronika: AP5 Pro .

Udo Roesner amps Da Capo 75 Dlouho jsem používal kombo AER 40, pak jsem na kytarové soutěži SAI uslyšel Da Capo. Byl to prototyp, který tam přivezl Norbi Kovács a následně na něj odehrál koncert předseda komise Joe Robinson. Udo Roesner, který stojí za tímto výrobkem pracoval ve firmě AER. Kombo je charakteristikou hodně podobné AER. Zvuk je podle mého názoru ještě o něco živější a na poslech příjemnější.

Kombo pro akustické nástroje zvláště pro kytary.
Výjimečné v reálném přenosu zvuku kytary. Malé, výkonné nabízející komfort v ovládání. Je ideální pro strunné nástroje i zpěv. 2 kanály se vstupy jak 6,3mm jacky, tak s mikrofonním XLR.

Efekt Reverberator - Dr. Scientis - je léty prověřený reverb, který dává zvuku kytary prostor i objem a neubírá konkrétnost.

Efekt Digital Delay BOSS - DD3 - používám jen sem tam a dobře se nastavuje.

Efekt Ladička BOSS - TU3 - dobrá ladička je základ a výhodou je, že zároveň vypíná signál a tak je fajn i při výměně kytar.

Efekt Enhancer Trip – LEE HOOKER - tahle krabička mě baví hlavně v pomalých melodiích, kde potřebuji kulatý, barevný tón.

David Loboga – Tommy Emmanuel cable - velmi poddajný kabel o kterém ani nevíte. Zvuk přenáší skvěle a mám i dobré ohlasy na jeho životnost.

VIDEOKLIPY


NOVINKY

 

20 září, 2023

Prezentace aparátů BOSE

13. září se na jednom místě sešlo pár hudebníků, aby zahráli na přenosné aparáty od firmy Bose.
11 listopadu, 2022

Úprava napájení efektů

Kdysi jsem dostal od Adama Morkuse pedalboard   ,,pedaltrain-nano“. Velikostí je ideální na čtyři krabičky, které jsem...
9 listopadu, 2022

Zvuková cesta – David Laboga

K vylepšení mé zvukové cesty jsem zvolil za dosluhující Klotz kabely David Loboga. Hned na první dotek jsou kabely velmi...